Instalacja Apple Music na Windows

Poniższy wpis dotyczy instalacji aplikacji Apple Music na komputerze z systemem Windows. Będziemy korzystać z oficjalnej wersji aplikacji, bez korzystania z emulatorów Androida. Aplikacja działa w Polsce, jest ogólnodostępna, pozwala na dostęp do funkcji niedostępnych w iTunes takich jak odsłuchiwanie utworów w jakości Hi-Res Lossless (iTunes pozwalał jedynie na „dobrą” i „lepszą”).

Aby zainstalować Apple Music, przechodzimy do sklepu Microsoft Store (kliknij tutaj). Jest to wersja „Preview”. Oznacza to, że jest to wersja beta. Jeśli ukaże się finalna wersja aplikacji – postaram się zaktualizować artykuł. Klikamy „Pobierz w aplikacji Store”.

Odnośnik na stronie Microsoft powinien otworzyć Microsoft Store na naszym komputerze. Musimy ją teraz tylko zainstalować i uruchomić.

Po uruchomieniu trzeba będzie się zalogować na konto iCloud z subskrypcją Apple Music. Dokonamy tego klikając w przycisk u dołu po lewej stronie.

W rozwijanym menu, po zalogowaniu, możemy kliknąć w ikonę koła zębatego by spersonalizować ustawienia. Można tam wybrać jakość plików odtwarzanych i pobieranych. Zalecam także po zalogowaniu się uruchomić ponownie aplikację – w moim przypadku nie dało się odtwarzać utworów przy pierwszym uruchomieniu.

Niestety nie ma na razie informacji na temat aplikacji Apple Classical Music, taka nawet na macOS jeszcze nie pojawiła się (a wersja na iPadOS zawiera interfejs z iOS).

Zachęcam do podzielenia się opinią i wrażeniami w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *