Kalkulator na iPad – darmowa aplikacja bez reklam

Na iPad nie ma aplikacji systemowej służącej za kalkulator. Nie będę rozpisywał się dlaczego, historię tego cyrku można prześledzić na własną rękę. Postanowiłem podzielić się moim znaleziskiem, mianowicie aplikacją służącą za kalkulator, która jest bez reklam, jest darmowa i przede wszystkim jest zoptymalizowana pod wyświetlacz iPada.

Aplikacja to Microsoft Math Solver, jest do pobrania ze sklepu App Store, można ją zainstalować również na iPhone. Odnośnik do App Store znajduje się na końcu tekstu.

Aby ją pobrać, w App Store wyszukujemy Microsoft Math Solver.

Sama aplikacja prezentuje się następująco

Również można z niej korzystać w ramach dzielenia ekranu (split screen)

Pozwala ona nie tylko wykonywać najprostsze obliczenia, jest również możliwość liczenia rachunku całkowego (nawet całki wielokrotne), granic i wiele innych. Może w pewnym stopniu zastąpić kalkulator naukowy. Poza możliwością wpisywania „z palca” obliczeń, możemy zeskanować aparatem równanie z kartki (Math Solver również rozwiązuje równania), możemy także palcem, lub przy pomocy Apple Pencil narysować to co chcemy obliczyć.

Przy obliczeniach wymagających dokładności zalecam posiłkować się owym kalkulatorem naukowym, ponieważ mam wrażenie, że obliczenia są wykonywane analitycznie przez sztuczną inteligencję wspieraną metodami numerycznymi.

Polecam również zapoznać się z aplikacją Photomath, jednak nie ma ona tak dobrze działającego interfejsu jak Microsoft Math Solver.

Zapraszam do podzielenia się opinią nt. wyżej wymienionej aplikacji. Jeśli znalazłeś coś lepszego – również proszę o informację.

Klikając tutaj, skorzystasz z odnośnika, który przeniesie Cię do pobrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *